Parafia rzymskokatolicka Narodzenia NMP i św. Jana Apostoła Ewangelisty

Instytucje, urzędy » Parafie
Dane teleadresowe:

Opis firmy

Parafia Rzymsko-katolicka pod wezwaniem Narodzenia Najświętszej Maryi Panny i Świętego Jana Apostoła i Ewangelisty jest znajduje się we Włocławku, w województwie kujawsko-pomorskim. Kościół powstał w 1984 roku, zapewniając tym samym duchowe wsparcie wszystkim jego parafianom. Już od 25 lat parafia prowadzona jest przez księdza prałata Bronisława Kazimierza Grabowskiego.

Oferta firmy

Podstawowym zadaniem proboszcza jest sprawowanie opieki duszpasterskiej nad całą wspólnotą parafialną, co oznacza, że jest odpowiedzialny za życie religijne oraz duchowe kościoła. Proboszcz ponadto jest przedstawicielem parafii na zewnątrz. Jest odpowiedzialny za cały kościół i majątek parafii.

W naszym kościele wykonujemy wszelkie sakramenty. Najmłodszych przyjmiemy do wspólnoty poprzez chrzest. Przyjmujemy także do pierwszej komunii świętej oraz bierzmujemy. Udzielamy ślubów i pogrzebów. Wszystkich zainteresowanych zachęcamy do wzięcia udziału w nabożeństwach. W niedzielę odbywają się one o 7:30, 9:00, 10:30 oraz o 12:00. Na godzinę 18:00 szczególnie zapraszamy najmłodszych. W dni powszednie msze odprawia się o 7:00 i 18:00, a w wakacje o 7:30 oraz 18:00.

Słowa kluczowe

parafia, kościół Włocławek, parafia rzymskokatolicka, kościół rzymskokatolicki, msze święte, Parafia rzymskokatolicka Narodzenia NMP i św. Jana Apostoła Ewangelisty, Parafia rzymskokatolicka Narodzenia NMP i św. Jana Apostoła Ewangelisty Włocławek,