Spółdzielnia Grzybek Łosicki

Rolnictwo i leśnictwo » Pieczarkarnie
Żywność i używki » Grzyby
Dane teleadresowe:
  • adres:Kopce 6a
  • miejscowość:08-206 Huszlew
  • województwo:mazowieckie
  • telefon:785 040 512
  • telefon:784 040 513
  • www:www.grzybeklosicki.pl

Opis firmy

Spółdzielnia Grzybek Łosicki powstała w 2004 roku, a w październiku 2005 roku została otwarta chłodnia. Firma zrzeszała wówczas 15 producentów, a tygodniowa produkcja wynosiła 80-100 ton grzybów. Pierwszymi klientami Spółdzielni byli pośrednicy polscy zajmujący się eksportem towarów na rynki europejskie. W styczniu 2006 roku Spółdzielnia rozpoczęła bezpośrednią współpracę z klientami zagranicznymi.

Obecnie Spółdzielnia Grzybek Łosicki to największe zrzeszenie producentów grzybów na wschodzie Polski, zrzeszające obecnie 39 członków. Producenci ? członkowie Spółdzielni mają duże doświadczenie w uprawie i eksporcie pieczarki białej, brązowej oraz boczniaka. Tygodniowa produkcja wynosi 500 ton grzybów.

Poszczególni członkowie Spółdzielni codziennie dostarczają do Naszej nowoczesnej chłodni świeży towar. Natychmiast po opuszczeniu samochodu-chłodni palety z grzybami trafiają do tzw. szokerów. Zadaniem tych urządzeń jest szybkie schłodzenie pieczarek do temperatury 2 stopni. Tak traktowane grzyby lepiej znoszą przechowywanie w chłodni nawet do 10 dni. Dzięki temu do klienta trafia tylko grzyb świeży.

We wrześniu 2010 roku Spółdzielnia otworzyła nową siedzibę, która jest zlokalizowana w miejscowości Kopce k. Łosic. Nowy obiekt logistyczny stanowią: duża chłodnia o powierzchni ok. 4000 m2 obejmująca magazyn opakowań oraz nowoczesne rampy wyładowcze i załadunkowe, budynek biurowy wraz z zapleczem socjalnym i salą konferencyjną oraz parking z przestronnym placem manewrowym dla samochodów ciężarowych. Magazyn został wyposażony w najnowocześniejsze urządzenia do sortowania, przechowywania i pakowania grzybów: począwszy od wysokiej klasy szokerów, wózków widłowych, maszyn myjących skrzynki, poprzez linię pakującą, po nowoczesne oprogramowanie komputerowe.

Nasze produkty eksportujemy do krajów Europy wschodniej, zachodniej i południowej, m.in. do: Francji, Belgii, Holandii, Niemiec, Grecji, Cypru, Wielkiej Brytanii i Rosji.
polish english russian france german
www.champignons.com.pl

Słowa kluczowe

pieczarka, pieczarkarnie, grzyby, producent grzybów, producent pieczarek,

Lokalizacja na mapie

Szybki kontakt:

Imię, nazwisko/ Firma
E-mail(wymagane)
Temat(wymagane)
Wiadomość(wymagane)