Zespół Szkół Prywatnych

Nauka » Szkoły językowe
Nauka » Szkoły pomaturalne i policealne
Nauka » Szkoły podstawowe i gimnazja
Dane teleadresowe:
  • adres:Witosa 18
  • miejscowość:40-832 Katowice
  • województwo:śląskie
  • telefon:32 254 91 94
  • www:nasze-szkoly.edu.pl

Opis firmy

Nasz zespół szkół prywatnych znajduje się w Katowicach. Powstał on w 1998 roku. W skład zespołu szkół wchodzi przedszkole, szkoła podstawowa, gimnazjum i liceum ogólnokształcące. Zachęcamy do zapoznania się z ofertą.

Oferta firmy

W naszym zespole szkół mamy klasy o profilu lotniczym, informatycznym, humanistycznym, lingwistyczno-dziennikarskim, medycznym i matematyczno-fizycznym. Prowadzimy szkołę podstawową i gimnazjum z klasami międzynarodowymi.

W klasie o profilu lotniczym przygotowujemy uczniów do studiów politechnicznych związanych z lotnictwem. Prowadzona jest tutaj nauka następujących przedmiotów w rozszerzonym zakresie: fizyka, matematyka i wybrany przez ucznia język obcy. Uczeń ma do wyboru język hiszpański, niemiecki i angielski. Zajęcia prowadzimy metodami aktywnymi. Korzystamy z najnowszego sprzetu multimedialnego. Przewidziane jest 8h na symulatorze lotu. Dajemy też możliwość zdawania egzaminu przed Lotniczą Komisją Egzaminacyjną i rozpoczęcia szkolenia praktycznego.

Profil humanistyczny jest przeznaczony dla przyszłych kandydatów na studia o kierunkach społecznych, artystycznych i humanistycznych, jak np. politologia, socjologia, stosunki międzynarodowe, europeistyka, animacja kultury, kulturoznawstwo czy teatrologia. Przedmioty, które są realizowane w rozszerzonym zakresie to historia, język polski i wybrany język obcy. Ponadto oferujemy kurs wiedzy o kulturze i elementy filozofii.

Uczniowie będący w klasie o profilu informatycznym będą przez nas przygotowywani do podjęcia nauki na studiach politechnicznych. Będą ich obowiązywać następujące przedmioty w zakresie rozszerzonym: fizyka, matematyka, informatyka i wybrany język obcy.

Dla wszystkich osób, które chcą rozwijać swoje umiejętności matematyczne oraz planują podjąć naukę na studiach o ścisłym kierunku oferujemy profil matematyczno-fizyczny. Po ukończeniu szkoły na tym kierunku można wybrać studia wszędzie tam, gdzie liczą się umiejętności rachunkowe, zdolności analityczne, wnioskowania i logicznego myślenia, czyli na kierunkach, takich jak budownictwo, geodezja, architektura czy fizyka.

Jeśli uczeń wiąże swoją przyszłość z ochroną zdrowia, medycyną to profil medyczny daje możliwość studiów na bardzo wielu kierunkach. Należy do nich zaliczyć: weterynarię, psychologię, biotechnologię, kosmetologię, fizjoterapię, analitykę medyczną, stomatologię i oczywiście medycynę. Przedmioty w rozszerzonym zakresie to biologia, chemia i wybrany język obcy.

Uzupełnienie oferty stanowi profil lingiwistyczno-dziennikarski. Jest to przeznaczony dla prawdziwych fascynatów literatury polskiej i obcej, a także języka hiszpańskiego, niemieckiego i angielskiego oraz historii i kultury krajów tych obszarów językowych, sportu i mediów. Przygotuje do podjęcia nauki na studiach filologicznych, lingwistycznych i dziennikarskich.

Zapraszamy do kontaktu.

Słowa kluczowe

nauka w podstawówce niepublicznej, nauka w liceum niepublicznym, nauka w szkole niepublicznej, liceum prywatne, przedszkole prywatne, gimnazjum prywatne, iceum prywatne śląskie, gimnazjum prywatne śląskie, liceum międzynarodowe, liceum anglojęzyczne,

Lokalizacja na mapie