Wyższa Szkoła Techniczna

Nauka » Kursy,Szkolenia
Nauka » Szkoły pomaturalne i policealne
Dane teleadresowe:
  • adres:Rolna 43
  • miejscowość:40-555 Katowice
  • województwo:śląskie
  • telefon:(32) 202-50-34
  • fax:(32) 252-28-75
  • www:www.wst.com.pl

Opis firmy

Wyższa Szkoła Techniczna w Katowicach została założona przez mgr inż. arch. Arkadiusza Hołdę. Celem Uczelni jest kształcenie na poziomie wyższych studiów zawodowych, na podstawie otrzymanej przez Ministra Edukacji Narodowej i Sportu decyzji z dnia 15 grudnia 2003 roku, o wpisie do rejestru niepaństwowych uczelni zawodowych pod numerem 143. Programy studiów spełniają wszystkie zalecenia Ministerstwa Edukacji Narodowej i Sportu oraz Rady Głównej Szkolnictwa, a także uzyskały akceptację Państwowej Komisji Akredytacyjnej.

Misją Uczelni jest tworzenie nowoczesnego systemu kształcenia inżynierów, odpowiadającego współczesnym europejskim standardom.


PROGRAM

Wyższa Szkoła Techniczna w Katowicach, jest pierwszą w regionie, niepubliczną wyższą uczelnią, która kształci inżynierów na kierunku Architektura i Urbanistyka, Budownictwo, oraz licencjatów i magistrów na kierunku Architektura Wnętrz. W 2008 r. uczelnia otrzymała zgodę na prowadzenie kierunku Wzornictwo oraz Gospodarka Przestrzenna

Wizytówką Uczelni jest specjalnie opracowany program nauczania i wysoko wykwalifikowana kadra naukowo-dydaktyczna, którą stanowią wybitni specjaliści wywodzący się ze śląskiego, wrocławskiego i krakowskiego środowiska akademickiego. Zbudowany na interdyscyplinarnej wiedzy, bogaty program studiów, przygotowuje studentów do przyszłej pracy zarówno teoretycznie jak i praktycznie.

Mając na uwadze wysokie wymagania jakie stawia inżynierom współczesny rynek pracy, studenci mają możliwość zapoznania się nowoczesnymi systemami wspomagania projektowania i technikami komputerowymi.

Przygotowując studentów również do pracy za granicą, nauka języków obcych w WST prowadzona jest z podkreśleniem specjalistycznej, fachowej terminologii.Oferta:

kierunki studiów
architektura i urbanistyka
budownictwo
gospodarka przestrzenna
architektura wnętrz
wzornictwo
grafika
reżyseria
realizacja obrazu filmowego, telewizyjnego i fotografia
aktorstwo
kierunki w przygotowaniu
kierunek lekarski
mechatronika
pielęgniarstwo
położnictwo
studia podyplomowe
architektura wnętrz
urbanistyka i planowanie przestrzenne
zarządzanie nieruchomościami i pośrednictwo w obrocie nieruchomości
public relations
zarzadzanie nowoczesnym systemem gospodarki odpadami
interoperacyjność, certyfikacja, najnowsze systemy sterowania ruchem kolejowym
inwestycje i instalacje fotowoltaiczne – teoria i praktyka PV
fotografia
konserwacja zabytków architektury i urbanistyki
kursy
rysunku
autoprezentacja medialna
kurs przygotowawczy do egzaminu na studia aktorskie
kurs medialno-aktorski

Słowa kluczowe

Wyższa Szkoła Techniczna Katowice, Rolna 43 Katowice, (32) 202-50-34 Katowice, sekretariat_wst@wst.com.pl Katowice, www.wst.com.pl Katowice, (32) 202-50-34 Katowice,

Lokalizacja na mapie

Szybki kontakt:

Imię, nazwisko/ Firma
E-mail(wymagane)
Temat(wymagane)
Wiadomość(wymagane)