PGK CENTRUM Sp. z.o.o

Nieruchomości » Zarządzanie nieruchomościami
Nieruchomości » Wycena nieruchomości
Nieruchomości » Obrót nieruchomościami
Dane teleadresowe:
  • adres:Ul. Marcelińska 90
  • miejscowość:60-324 Poznań
  • województwo:wielkopolskie
  • telefon:61 860 22 25
  • telefon:61 860 22 21
  • fax:61 860 22 20
  • www:www.pgk-centrum.pl

Opis firmy

Kompleks biurowy PGK Centrum usytuowany jest w środkowo-zachodniej części Poznania przy przecięciu ul. Marcelińskiej z Bułgarską. Lokalizacja biurowca umożliwia łatwy i szybki dojazd do najważniejszych instytucji i obiektów miasta. Osiągnięcie lotniska Ławica, czy terenów Międzynarodowych Targów Poznańskich zabiera zaledwie kilku minut również za pośrednictwem środków komunikacji miejskiej. Zaletą usytuowania jest bliskość głównej poznańskiej trasy tranzytowej z Berlina do Warszawy.


PGK I, budynek biurowy klasy A, składa się z 13 kondygnacji naziemnych o łącznej powierzchni 8.000 m². Dwa przyległe naziemne parkingi budynku wraz z trzema podziemnymi kondygnacjami garażowymi w sąsiadującym biurowcu PGK II mieszczą łącznie 420 miejsc postojowych. Najemca posiada możliwość rezerwacji miejsc parkingowych na korzystnych zasadach. Budynek posiada udogodnienia dla osób niepełnosprawnych.


Budynek wyposażony jest w system kontroli dostępu Honeywell, sygnalizacji włamania i napadu firmy Aritech oraz system telewizji dozorowanej Philips. Osobne pomieszczenie kontroli dostępu umiejscowione na parterze budynku obsługiwane jest całodobowo przez wykwalifikowanych pracowników ochrony


Efektywną klimatyzację i wentylację budynku zapewnia nowoczesny system PM-LUFT. Awaryjny generator prądu dostarcza energię do wszystkich systemów budynku. Szczytowa kondygnacja biurowca mieści agregat wody lodowej i wentylatornię. System komunikacji telefonicznej składa się z centrali PBX SIEMENS HICOM 350E.


Budynek wyposażony jest w najnowocześniejsze rozwiązania technologiczne w zakresie bezpieczeństwa pożarowego. System wykrywania zagrożenia pożarowego Honeywell (bezpośrednie połączenie z lokalnym wydziałem Straży Pożarnej) wraz z systemem wentylacji przeciwdymowej, oświetlenie ewakuacyjne, komplet czujników optycznych oraz sygnalizatorów optyczno-akustycznych. Awaryjne zasilanie UPS umożliwia nieprzerwaną pracę urządzeń w wypadku ich odcięcia od zewnętrznego źródła energii.

Oferta firmy

Ostateczny metraż zostanie określony po zapoznaniu się z oczekiwaniami i potrzebami Najemcy w zakresie aranżacji oferowanej powierzchni biurowej.

Zapewniane wyposażenie Lokalu charakterystyczne jest dla biurowców klasy A.

Najwcześniej w dniu podpisania umowy najmu. Ostateczny termin oddania Lokalu zostanie ustalony przez strony w wiążącej umowie najmu.

Minimum 3 lata (na czas określony) z możliwością przedłużenia jej o kolejny okres najmu.

Cena za 1 m² powierzchni biurowej brutto wynosi 12-14 euro miesięcznie, w zależności od wielkości wynajmowanej powierzchni i długości okresu najmu.

Czynsz najmu będzie indeksowany rocznie wskaźnikiem inflacji w strefie Euro (MUICP).

Najemca będzie ponosił proporcjonalny do zajmowanej powierzchni udział w kosztach operacyjnych budynku takich jak media (zużycie wody, energii), utrzymanie czystości w częściach wspólnych budynku i na posesji, sprzątanie Lokalu Najemcy (5 razy w tygodniu), 24 godzinnej ochrony, zarządu budynkiem itp.
Koszty będą naliczane miesięcznie, na podstawie prognoz i rozliczane na koniec każdego roku rozrachunkowego. Przewidywany koszt operacyjny za 1 m² powierzchni brutto wynosi obecnie około 4 EUR.

Opłaty za łączność telefoniczną będą regulowane według billingów rozmów Najemcy na podstawie osobnych faktur.

Czynsz najmu oraz Czynsz eksploatacyjny będą płacone miesięcznie z góry.

Równowartość trzymiesięcznego (3) Czynszu najmu brutto (Czynsz najmu netto + podatek VAT) w formie gwarancji bankowej, poręczenia firmy matki lub gotówki.

Najemca będzie miał prawo do podnajęcia całości lub części Lokalu za wcześniejszą zgodą Właściciela.

Najemcy będzie przysługiwało prawo do wynajęcia miejsc parkingowych. Właściciel dysponuje 420 miejscami parkingowymi. 50 miejscami na naziemnym, całodobowo strzeżonym parkingu zlokalizowanym przed budynkiem, 220 na naziemnym strzeżonym parkingu naprzeciwko budynku oraz 150 miejscami w garażu podziemnym budynku. Miesięczny czynsz za jedno stanowisko postojowe wynosi: 120 PLN na parkingu naziemnym naprzeciwko budynku, 150 PLN na parkingu przed budynkiem oraz 250 PLN w garażu podziemnym. W przypadku rosnącego zapotrzebowania na stanowiska parkingowe ze strony najemców budynku, Wynajmujący może zagwarantować do 700 miejsc parkingowych.

Dla gości Najemcy udostępniona będzie nieograniczona liczba bezpłatnych miejsc postojowych na naziemnych strzeżonych parkingach budynku.

Słowa kluczowe

biurowiec Poznań, przestrzeń do wynajęcia Poznań, biura Poznań, powierzchnie biurowe Poznań, wynajem Poznań,

Lokalizacja na mapie

Szybki kontakt:

Imię, nazwisko/ Firma
E-mail(wymagane)
Temat(wymagane)
Wiadomość(wymagane)