LOGO - Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. J. Korczaka w Toruniu

Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. J. Korczaka w Toruniu

Nauka » Ośrodki szkolno-wychowawcze, poradnie
Dzieci » Opieka nad dziećmi
Nauka » Szkoły podstawowe i gimnazja
Nauka » Szkoły ponadgimnazjalne
Dane teleadresowe:
  • adres:Żwirki i Wigury 15-21
  • miejscowość:87-100 Toruń
  • województwo:kujawsko-pomorskie
  • telefon:56 654 47 78
  • fax:56 654 47 78
  • www:www.sosw.torun.pl

Fotografie

Zdjęcie 1 - Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. J. Korczaka w Toruniu     

Opis firmy

Nasz ośrodek znajduje się w Toruniu. Powstał w 1964 roku. Cała organizacja i jego działalność są podporządkowane głównie wszechstronnemu rozwojowi wychowanka. Kadra nauczycielska odkrywa oraz rozwija mocne strony każdego ucznia, aby uświadomić mu, że tak jak każdy inny jego rówieśnik jest on pełnowartościowym członkiem społeczeństwa.

Oferta firmy

Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy to publiczna placówka dla dzieci i młodzieży z autyzmem, zespołem Aspergera oraz dla tych z upośledzeniem umysłowym w stopniu lekkim, umiarkowanym albo znacznym. Uczą się tutaj również dzieci i młodzież z niepełnosprawnością ruchową, w tym z afazją, a także te z niepełnosprawnościami sprzężonymi.

W ośrodku przyjmujemy na rok szkolny, etap edukacyjny, albo na okres nauki w szkole, który jest wskazany w orzeczeniu o potrzebie specjalnego kształcenia.

Naszym celem jest wychowanie ucznia do samodzielnego i aktywnego funkcjonowania w środowisku oraz życiu społecznym. Chcemy wychować uczniów odpowiedzialnych do dojrzałego pełnienia ról społecznych, a także w pełni samodzielnych i aktywnych, którzy będą potrafili dokonać wyboru odpowiednich wartości moralnych.

Wszystkie dzieci otaczamy specjalistyczną opieką logopedów, neurologopedów, rehabilitantów, terapeutów SI, pedagogów i psychologów. Dzięki dobremu poznaniu wychowanka i sytuacji u niego w rodzinie, możemy dobrać odpowiedni program rewalidacyjno-wychowawczy.

Zapraszamy do kontaktu.

Słowa kluczowe

ośrodek specjalny, ośrodek rehabilitacyjny dla dzieci upośledzonych, ośrodek szkolno-wychowawczy, wczesne wspomaganie rozwoju dziecka, ośrodek dla dzieci z autyzmem, ośrodek dla dzieci z zespołem aspergera, szkoła dla dzieci z autyzmem, szkoła zawodowa dla osób niepełnosprawnych, ośrodek dla dzieci z upośledzeniem umysłowym, publiczna placówka dla dzieci, publiczna placówka dla młodzieży upośledzonej,

Lokalizacja na mapie

Szybki kontakt:

Imię, nazwisko/ Firma
E-mail(wymagane)
Temat(wymagane)
Wiadomość(wymagane)