„Dom nad Biebrzą” Wanda Mocarska

Sport i turystyka » Hostele, pensjonaty, noclegi
Sport i turystyka » Agroturystyka
Dane teleadresowe:
  • adres:ul. Jagiellońska 29
  • miejscowość:19-110 Goniądz
  • województwo:podlaskie
  • telefon:85 651 16 28
  • telefon:601 527 444
  • www:http://goniadz-biebrza.p

Opis firmy

DOM NAD BIEBRZĄ położony jest w Goniądzu w woj. podlaskim, w powiecie monieckim, położonym na skraju Kotliny Biebrzańskiej, przy turystycznym szlaku wodnym Biebrzy łączącym jeziora Równiny Augustowskiej i Pojezierza Ełckiego z Narwią. Dom usytuowany jest okolo 150 m od rzeki Biebrzy. Posesja jest ogrodzona, jest miejsce na parking samochodow. Domek do 12 osob, jest łożeczko dla malego dziecka. Na górze są 2 pokoje 2-osobowe plus łożeczko oraz pokoj 3-osobowy. Łazienka - WC, prysznic. Na dole salonik z kominkiem, wersalka 2-osobowa i aneks kuchenny, duży pokój jadalny. Wyposazenie aneksu kompletne. Na dole jest lazienka - WC plus umywalka. Na posesji można rozpalić ognisko i grilla. Nad rzeką jest wypożyczalnia kajaków. Wynajem domku kwiecień-październik. Do wynajęcia tylko caly dom. Kontakt: 85 651-16-28, kom. 0601-527-444.

Czekają na ciebie: nieskażona przyroda niesamowite krajobrazy i rzadkie gatunki zwierząt. Wokoło lasy, bagna, torfowiska, szuwary, w których żyją dzikie zwierzęta i bardzo rzadkie gatunki ptaków, jak np. dubelt czy orlik grubodzioby. Dlatego warto zabrać lornetkę, aparat fotograficzny, a nawet sprzęt do nagrywania.

CO WARTO ZOBACZYĆ:

Przede wszystkim Biebrzański Park Narodowy. Płynie się nią z nurtem rzeki, powoli, tylko leniwie manewrując wiosłem i smakując biebrzański spokój... Można też przemieszczać się rowerem, piechotą, a nawet konno. Warto odwiedzić zwłaszcza rezerwat Czerwone Bagno. To naturalna ostoja łosia oraz tak rzadkich ptaków, jak żuraw, cietrzew czy dzięcioł białogrzbiety. Prowadzi tędy kilka dobrze znakowanych szlaków turystycznych.Jest także ścieżka dydaktyczna, która kończy się platformą widokową. Z tego miejsca najlepiej podziwiać niezwykłą panoramę rezerwatu.

Warto zobaczyć fortyfikacje rosyjskiej twierdzy Osowiec z końca XIX w. Przed laty miała ona bronić zachodnich granic imperium carów. Toczyły się tu ciężkie walki w czasie I wojny światowej: trzykrotne próby zdobycia twierdzy (jedna z użyciem gazów bojowych). Dzisiaj jest tam muzeum, które zwiedzicie z przewodnikiem. Jeśli będziecie w pobliżu Polkowa lub Dębowa, pojedzcie nad Kanał Augustowski (świetny zabytek techniki, w I poł. XIX w. połączył Biebrze z Niemnem). Przez śluzę w Dębowie można wpłynąć z Biebrzy do kanału. Warto też powłóczyć się trochę po okolicznych miasteczkach i wioskach. Koniecznie trzeba odwiedzić śliczny Tykocin, z jego żydowskimi zabytkami, Jagłowo wieś nad brzegiem Biebrzy, w której wszystkie domy zwrócone są w stronę rzeki i pooglądać wiatraki (w Kamiennej Starej, Suchowoli, Nowym Dworze i Zabielu) oraz młyny wodne (w Goniądzu oraz w Karwowie).

Słowa kluczowe

pokoje podlaskie, tanie noclegi podlaskie, domek do wynajęcia podlaskie, wypoczynek podlaskie, wczasy nad Biebrzą, wypoczynek Goniądz, agroturystyka podlaskie, dom nad Biebrzą podlaskie, noclegi nad Biebrzą, dom wypoczynkowy Biebrza, tanie wczasy podlaskie, wypoczynek na Podlasiu, udane wczasy Biebrza, dom do wynajęcia nad Biebrzą, dom noclegowy Goniądz,

Lokalizacja na mapie

Szybki kontakt:

Imię, nazwisko/ Firma
E-mail(wymagane)
Temat(wymagane)
Wiadomość(wymagane)