Urząd Miasta Sejny

Instytucje, urzędy » Urzędy Miast i Gmin
Dane teleadresowe:
  • adres:Piłsudskiego 25
  • miejscowość:16-500 Sejny
  • województwo:podlaskie
  • telefon:87 516 20 73
  • www:www.um.sejny.pl

Opis firmy

Urząd Miasta Sejny posiada wieloletnie doświadczenie w zarządzaniu terenami miejskimi. Miasto liczy około 6 tysięcy mieszkańców. Mieści się na terenie województwa podlaskiego.

Oferta firmy

Urząd Miasta odpowiedzialny jest za wiele kwestii dotyczących mieszkańców Sejny. Jest to między innymi prowadzenie spraw związanych z gospodarką mieszkaniową oraz utrzymywaniem czystości i porządku w sąsiednich gminach.

Władzę sprawuje burmistrz, Arkadiusz Nowalski. W Urzędzie Miasta często odbywają się narady Rady Miasta, która uchwala przetargi, a także ma wgląd do różnego rodzaju projektów unijnych, które realizowane są na terenie miasta i gminy.

Kalendarz imprez kulturalnych jest na bieżąco uzupełniany. Miasto czynnie włącza się w międzynarodowe działania kulturowe wraz z Ośrodkiem Kultury.

W tym zakresie organizowane są:

plenery rzeźbiarskie,
Międzynarodowy Festiwal Organowy Młodych „Juniores Priores Organorium Seinensis”,
Festiwal Teatrów Dzieci i Młodzieży „Baltic Satelid”.

W lipcu przypadają Dni Sejny, podczas których dla mieszkańców odbywają się pikniki rodzinne, festiwale oraz konkursy. Turyści, którzy przybywają do naszego miasta mogą odwiedzić Muzeum Ziemi Sejneńskiej, w której znajdują się bogate zbiory dotyczące historii miasta.

Stawiamy na rozwój Sejny i sąsiednich gmin, poprzez nieustanne modernizacje kanalizacji sanitarnej, poprawę jakości dróg, a także termomodernizacje budynków komunalnych. W ostatnich latach pozyskaliśmy środki z Unii Europejskiej, które przeznaczyliśmy na budowę plaży miejskiej, rozbudowę Szkoły Podstawowej przy ul. Wojska Polskiego i rozwój infrastruktury turystycznej.

Serdecznie zapraszamy.

Słowa kluczowe

urząd miasta, dotacje unijne, przetargi, projekty unijne, organizacje pozarządowe, MOPS, gospodarka miejska, pomoc dla mieszkańców, projekty gminne, zagospodarowanie odpadami,

Lokalizacja na mapie

Szybki kontakt:

Imię, nazwisko/ Firma
E-mail(wymagane)
Temat(wymagane)
Wiadomość(wymagane)